Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 27.05.2018

Modowy skandal u szczytów władzy. Andrzej Duda wzbudził kontrowersje, gdy pokazał się w… czarnej koszulce polo. Co jest z nią nie tak?

Andrzej Duda w kontrowersyjnej koszulce


Andrzej Duda w kontrowersyjnej koszulce polo Red Is Bad

O modowych wpadkach, zwłaszcza u szczytów władzy, z reguły mówi się w kontekście pań. To właśnie ich stylowe (czy raczej niestylowe) wybory podlegają krytyce znawców. Agata Kornhauser-Duda bardzo się pilnuje, przestrzega etykietę, by wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Dlatego w jej przypadku trudno na razie mówić o jakimś poważnym modowym niedopatrzeniu.

Tymczasem pod obstrzałem znalazła się szafa Prezydenta RP. Andrzej Duda jest właśnie w trakcie pięciodniowej wizyty w Chinach. W poniedziałek był w Szanghaju, gdzie otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze. Do czwartku ma jeszcze odbyć szereg oficjalnych spotkań.

Jego wizyta zyskała nieoczekiwany rozgłos nie tyle dzięki celowi tej wyprawy, ile… koszulce, w której prezydent podróżował do Azji. Internauci szybko zauważyli, że Andrzej Duda ma na sobie strój marki Red Is Bad.

Prezydencki strój wzbudził od razu spore kontrowersje. Ta określająca się jako marka „odzieży patriotycznej” mocno akcentuje „polskość” swoich produktów. Tylko w opisie koszulki polo, w której pojawił się Andrzej Duda, możemy przeczytać:

Wszystkie komponenty, z których jest uszyta koszulka, zostały wyprodukowane w Polsce. Polska produkcja. Polska jakość

Znacznie mocniej o stroju Dudy napisał modowy dziennikarz Michał Zaczyński:

Czyżby Prezydent mojego kraju nosił ubrania Red is Bad? To jedna z ulubionych marek polskich zadymiarzy, neofaszystów i ksenofobów. Ową rzekomo patriotyczną odzież produkują entuzjaści czczenia Żołnierzy Wyklętych, fanatyczni przeciwnicy Unii Europejskiej, organizatorzy rozmaitych akcji, współpracujący z profesorami uczelni Tadeusza Rydzyka i fundacjami wspierającymi narodowców. Czarne ubrania, jak koszulka polo Pana Prezydenta, miewają to do siebie, że szybko się spierają. I w praniu wychodzi, że są brunatne…

Czy prezydent świadomie wybrał koszulkę polskiej marki? A może to tylko prezent? W końcu wiele marek zabiega o uznanie pary prezydenckiej, która uchodzi za bardzo stylową.

O guście Andrzeja Dudy i jego żony Agaty w zachwytach pisały zagraniczne media porównujących ich do Johna Kennedy’ego i księżnej Diany.

Podzielacie opinię Michała Zaczyńskiego?

Zobacz także: Tajne spotkanie u Agaty Dudy. Wszystko się wyjaśni na koniec roku

Andrzej Duda w podróży po Chinach w kontrowersyjnej koszulce (fot. Facebook)

Andrzej Duda w podróży po Chinach w kontrowersyjnej koszulce (fot. Facebook)

Czy pierwsza para, Andrzej i Agata Duda, ma dobry styl ubierania?Komentarzy: 8


Gość | 27 sierpnia 2016, 23:52

dla lewackego portalu skandal——————dla mnie nie


Gość | 21 stycznia 2016, 15:08

Bardzo modnie wygląda


Gość | 13 stycznia 2016, 13:47

…do Chin to w podróbce Adida$a powinien, prawda? 😉 A tak serio, polska firma + motywy patriotyczne + prezydent POLSKI, czego tu ku*** nierozumieć? Jaki skandal? Ze prezydent jest za Polską czy jak….?


Gość | 25 listopada 2015, 17:30

Dajcie chlopu spokój, nie macie się czego czepiać. .miał ochotę założyć koszulkę polo, to założył, a co miał siedzieć 6 godz w samolocie w garniturze. ?


Gość | 25 listopada 2015, 16:49

Bardzo dobrze!! Moze w HUGO BOSSA mial sie ubrac!?!?


Gość | 25 listopada 2015, 16:25

Ja tam na modzie się nie znam, ale czy prezydent lecac gdzies nie powinien byc ubrany w garniaku? wygląda tak jakby leciał na wakację , a nie w sprawach dyplomatycznych. A jak już chciał ubrać wygodny sweterek, warto by dodatek w postaci koszuli lub normalnych spodni. Przepraszam, ale w samolocie wygląda jak przypadkowy pasażer.


Gość | 25 listopada 2015, 14:41

homofob, gbur i słabeusz. takiego mamy prezydenta


Gość | 25 listopada 2015, 14:04

To nie jest kontrowersyjna koszulka !


Dodaj komentarz
×